FEATin Crew kävi tapahtumassa jossa kilpailtiin useassa eri sarjassa rullalautailun suomenmestaruus tittelistä. Lisäksi muitakin kilpailuja järjestettiin pitkin koko Kuivaamoa.

Artikkelissa kaikki fiiliksistä tuloksiin haastatteluineen!
Videoimme usean Leo Mäkisen isännöimän haastattelun paikan päällä, sekä koosteen meiningistä pitkin viikonloppua.

Pähkinänkuoressa Trelogy on kansainvälinen skeittitapahtuma Tampereen Kuivaamolla 8.-10.2.2019 aamusta illan pikkutunneille jatkoineen.
Skate SM sai myös rinnalleen kaksi suurta tapahtumaa Manseraman ja HELriden.

FEAT ja G-Shock muistivat myös tapahtumassa Best Trick kilpailun voittajaa Mikko Kymäläistä speciali kello palkinnolla.

Kilpailujen tulokset pisteineen alta:

14 vuotiaat ja alle:
1. Veetu Hietala 243
2. Alvar Takala 222
3. Konsta Saarinen 215
4. Juha Huttunen 202
5. Vilppu Haverinen 118
6. Eetu Salonen 115
7. Nino Hara 70
8. Nici Kvist 27

15-17 vuotiaat:
1. Eetu Toropainen 254
2. Eetu Hirvonen 235
3. Toivo Palomaa 218
4. Toni Lehtonen 213
5. Aake Kauppinen 200,5
6. Niko Salo 196
7. Akseli Keinänen 186
8. Herkko Karjalainen 180
9. Teemu Turunen 160
10. Oskari Lämpsä 157

Naiset:
1. Heini Luotola 221
2. Enni Kalilainen 214
3. Ella Salminen 150
4. Nanette Eskola 113
5. Elli-Noora Stenbacka 82
Jaettu 6. Tiia Nuutinen 60
Jaettu 6. Oona Solehmainen 60
Jaettu 6. Marjut Vuorimäki 60
9. Sabra Pikkuhookana 0
10. Susanna Suomi (loukkaantunut)

Masters K-40:
1. Juhani Salo 252
2. Juho Liesmäki 216
3. Mikko Rajakangas 195
4. Mappe Malinen 192
5. Antti Lampinen 188
6. Anterus Puranen 186
7. Pekka Keinänen 178
8. Penna Salisma 156
9. Harri Huhtanen  152
Jaettu 10. Aleksi Fräki 149
Jaettu 10. Mikko Koski 149
12. Mika Uuksu 105
13. Jani Löfgren 88
14. Toni Pasanen 58
15. Mikko Kyröviita 0
16. Sami Pitkänen 0

Avoin sarja:
1. Onni Saltevo 274
2. Nikolai Alin 231
3. Niko Ojanen 230
4. Heikki Luokkanen 215
5. Ville Keituri 211
6. Eniz Fazliov 208
7. Benjamin Blom 203
8. Mikko Kymäläinen
9. Ville Nyström 200
10. Joel Juuso 179
11. Joni Laurinen 172
12. Olli-Matti Juntunen 160
13. Joose Korkka 144

RED BULL Best Trick:

Parhaat vetäjät olivat Dannie Carlsen, Simon Karlsson sekä Mikko Kymäläinen.

Tarkemmat tulokset pisteineen ilmestyvät Suomen Rullalautaliiton sivuille viikon 7 aikana.

– VOIT JÄTTÄÄ PALAUTETTA TAPAHTUMASTA TÄSTÄ PAINAMALLA –

http://trelogy.fi

http://rullalauta.fi